ELITE WRESTLERS


Wrestlers who have placed at state or national level tournaments.

OFF TO COLLEGE

CHRIS SANDOVAL

JOSH BETTS

University of Northern Colorado

2017 Windsor High School Graduate
Freestyle Jr National All-American
Greco Jr National All-American
2 X CHSAA Class 4A State Champion


Northeastern Jr. College

2018 Rocky Mountain High School Graduate
2X CHSAA 5A State Runner-up
2018 Rocky Mountain HS Graduate
Warrior Classic Champion

VICTOR BRAVO

JOSH NIRA

Embry Riddle Aeronautical University

2018 Greeley Central High School Graduate
CHSAA 4A State Champion
RMN Triple Crown Award Winner


Northeastern Jr. College

2018 Windsor High School Graduate
2X CHSAA 4A State State Place Winner



HIGH SCHOOL WRESTLERS

TREY ARELLANO

JOEY AIROLA

Southern Plains Freestye Champion
Southern Plains Greco Champion
Youth State Champion

2X Nebraska HS Class B State Champion
Midwest Classic Champion
Nebraska National Team Member

BODEN BAKER

WYATT CARPENTER

CHSAA 4A State Qualifier
Freestyle State Place Winner
Who's Bad Place Winner
All-State Place Winner
Who's Bad Place Winner

CAYDEN CONDIT

ZANDER CONDIT

Cadet Women's Freestyle All-American
Girls Folkstyle National Champion
CHSAA 4A State Qualifier

2x CHSAA 3A State Place Winner
Old Chicago Place Winner
Freakshow Place Winner

CODY EATON

JACOB DURAN

CHSAA 3A State Champion
RMN Champion
Middle School State Champion

CHSAA 4A State Place Winner
Middle School State Champion
Youth State Place Winner

ROBERTO ESTRADA

JUAN GARCIA


Youth State Champion
RMN Champion
Tulsa Nationals Place Winner
Freestyle and Greco All-American
Youth State Champion
Tulsa Nationals Place Winner

CHRISTIAN DEHERARRA

VINCENT FORTIN-MUNOZ

CHSAA 5A State Qualifier
Youth State Place Winner
Who's Bad Place Winner

Monster Match Champ
Middle School State Champion
Youth State Champion

CODY GINTHER

Southern Plains Greco-Roman Place Winner
CHSAA 5A State Qualifier
Middle School State Place Winner

BRIG HARTSON

DARREN GREEN

All-State Champion
Youth State Runner-up
King of the Mountain Place Winner

CHSAA 5A State Runner-up
Youth State Champion
All-State Champion

BEAU HOSTLER

DARRIAN JARAMILLO

Youth State Place Winner
All-State Runner-up
CHSAA 3A State Qualifier
Wild West Runner-Up
Youth State Place Winner

JACOB JUDD

TALYN MASSIE

Freestyle All-American
Youth State Champion
Dan Gable Award Winner
​Peak2Peak Dual Champion
Youth State Runner-Up
Middle School State Place Winner

TRISTAN PEREZ

ISAIAH SALAZAR

Greco State Champion
Freestyle State Champion
Cadet National Team Member

2X CHSAA State Champion
Old Chicago NCCT Champion

DOMINICK SERRANO

KOLTEN STRAIT

CHSAA 3A State Runner-up
King of the Mountain OW
Youth State Champion

University of Nebraska Commit
16U Freestyle National Champion
FloNationals Champion
2X CHSAA 4A State Champion

KALEB OLIVER

CODY THOMPSON

Tulsa Nationals Place Winner
Youth State Champion
Southern Plains Feestyle Runner-Up


CHSAA 4A, 5th Place
16U Freestyle All-American
16U Greco Roman All-American

ZACH TITTLE

LT TORRES

Freestyle and Greco All-American
Monster Match Champion
14U National Team Member
CHSAA 4A State Qualifier
Middle School State Place Winner
Youth State Place Winner

RYAN VIGIL

TONY ULASZEK

3X CHSAA Place Winner
Southern Plains Greco-Roman Champ
Southern Plains Freestyle Runner-up

Youth State Champion
League Dual Champion
Southern Plains Freestyle Runner-Up

VANCE VOMBAUR

WILL VOMBAUR

16U Freestyle and Greco All-American
FloNationals Place Winner
14U Freestyle Pan Am Champion (OW)

Air Force Academy Commit
2X CHSAA Class 4A State Champion
Southern Plains Freestyle Champion

MIDDLE SCHOOL WRESTLERS

D'MITRI ALARCON

DEREK BARROWS

Tulsa National Champion
RMN Golden Gear Winner
Greco-Roman National Champion
Tulsa Nationals Champion
RMN Triple Crown Winner
State Champion (OW)

GUNNAR CLARY

RITCHIE BRUNO

King of the Mountain Champion
FS and GR State Champion
Youth State Place-Winner


King of the Mountain Place Winner

NICK DARDANES

ZACH EATON

Middle School State Place Winner​​
BC Dual Team Member

Youth State Champion Placewinner​​​
Monster Match Placewinner
All-State Placewinner

AUSTON EUDALY

LIAM FOX

Monster Match Champion
King of the Mountain Champion
Salt Lake Slam Champion
King of the Mountain Champion
North Region Champion

AJ HAGUE

MATEO GONZAGA

King of the Mountain Place Winner
Who's Bad Place Winner


14U Freestyle All-American
VAC Elementary Duals All-American
RMN Place Winner

CHRIS LALONDE

BRONCO HARTSON

RMN Champion
Youth State Champion
King of the Mountain Champion

Freestyle National Champion
Monster Match Champion
Southern Plains Double Champ

WIL MONEYPENNY

MADDOX LEGGETT

Colorado National Team Member
Southern Plains Greco-Roman Place Winner
Freestyle and Greco State Place Winner

​Midle School State Champion
Freestyle State Champion
2x Peak2Peak Dual Champion

KEEGAN POTTORFF

ZAIDYN QUINONEZ

Youth State Place Winner
King of the Mountain OW
Wild West OW
State Champion

JAY TORRES

ZACKZEN RAIRDON

Youth State Champion
Peak2Peak Dual Champion
North Region Champion
Middle School State Champion
Youth State Runner-Up
Freestyle and Greco State Runner-Up
BC Dual Team Member

JACK RING

CALEB ROCHA

Greco-Roman National Champion
Freestyle All-American
Youth State Runner-up

Youth State Champion
Middle School State Place Winner
Tour of Colorado Award Winner

COLBY RUNNER

PJ TRUJILLO

League Dual Champion
North Region Champion
Youth State Place Winner
Middle School State Runner-Up
King of the Mountain Place Winner
All-State Runner-Up

ROWAN VOSKUIL

KALOB YBARRA

King of the Mountian Champion
All-State Champion
​RMN Place Winner

Youth State Place-Winner
All-State Champion

ELEMENTARY WRESTLERS

MICHAEL GARCIA

KALEB GRAUER

CUSAW State Champion
Big Horn Champion
King of the Mountain Runner-Up
Peak2Peak Dual Champion
Tulsa Kickoff Place Winner
Youth State Place Winner

BRODY HARTSON

BLAKE HAWKINS

Big Horn Champion
Youth State Place Winner
RMN Place Winner
King of the Mountain Champion
Youth State Champion
Wild West Champion

EVAN PEREZ

MALAKII MARTIN

Greco National Champion
2X King of the Mountain Champion
Peak2Peak Dual Champion
King of the Mountain Place Winner
Big Horn Runner-Up
All-State Place Winner

GIOVANNI RAMOS

Monster Match Champion
Who's Bad Champion (OW)
Panhandle Champion

BRAXTON SMITH

TRULAND STEARNS

Youth State Place Winner
RMN Place Winner
Freestyle and Greco State Champion



Youth State Champion (OW)
Peak2Peak Dual Champion
North Region Champion

BRYSON THORNTON

Youth State Runner-Up
King of the Mountain Runner-Up
North Region Champion


Girls State Champion



LOGAN VANNEST

DRAKE VOMBAUR

Wild West Place Winner
Salt Lake Slam Place Winner


Southern Plains Greco Runner-Up
Who's Bad Place Winner